Hakkımızda

   Sultan Et 1973 yılında faaliyetine Ankara’ da başladı. Başlangıçta sadece sucuk ve pastırma üreten firmamız, bugün 10 farklı ürün çeşidinde 300 ‘ e yakın ürün üretmektedir. Aile şirketi olarak kurulan firmamız, 2. Kuşağın yönetime geçmesiyle şarküteri çeşitlerinde ürettiği sucuk ve pastırmaya ilave olarak sosis, salam, kavurma, füme et, jambonla beraber taze/donuk dana-kuzu et ve et ürünleri üretimine dair yatırımlar yaparak ürün çeşitliliğini artırdı.

  Ülkemizin farklı yerlerinde bulunan 5 bölge müdürlüğü ve bu bölge müdürlüklerine bağlı bayii ağı ve ulusal/ yerel zincir marketler kanalıyla ülkemizin her yerine hizmet etmeye çalışılmaktadır. Tüm dağıtım ağında kendine ait sıcaklığı sürekli kontrol edilen frigofrik araçları kullanmaktadır.

  Ana ham maddesi olan dana ve kuzu etini Orta ve Doğu Anadolu bölgesinden alan firmamız, kullandığı baharatları alanında uzman yurt içi ve yurt dışı firmalardan tedarik etmektedir. Baharatlarımız aromasını ve lezzetini kaybetmemesi için – 40 derecede öğütülüp ürünlerimizde kullanılmakta böylelikle daha az baharat kullanılıp daha yoğun lezzetler elde edilebilmektedir.

  Firmamızda hammadde alımından ürün sevkiyatına kadar olan tüm üretim süreç şuan dünyadaki en gelişmiş gıda güvenliği yönetim sistemlerinden biri olan FSSC 22000 ile kontrol edilmektedir. Alanında uzmanlaşmış veteriner hekimlerin, gıda mühendisleri ve et teknologlarından oluşan gıda güvenliği ekibiyle tüm üretim süreci her gün 100 ün üzerinde noktada takibi yapılmakta ve süreçlerin fiziki, kimyasal ve mikrobiyal analizleri firma bünyemizdeki laboratuvarlarda yapılmaktadır. Ayrıca uygulamakta olduğumuz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Yönetim Sistemleri ve Helal Gıda Yönetim Sistemleriyle toplam kaliteye ulaşmak için çalışılmaktadır.

  Şarküteri alanında yurtiçi pazarının önemli aktörlerden birisi olan firmamızın son 10 yılda özel önem vererek markalaşma adına adımlar attığı taze et üretimi, turizm bölgelerinde karşılık bulmuş ve Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin yüksek kaliteli otel ve restoranlarının ana tedarikçisi konumuna ulaşılmıştır.

  Şarküteri ve et üretimi alanlarında yaşana bu başarı sayesinde firmamız son 4 yıldır en büyük ilk 1000 sanayi kuruluşu listesinde kendisine yer edinmiştir. Son iki yıldır yapılan yeni yatırımlarla Pazar payı her geçen gün artan MAP ambalajda taze et ve et ürünleri üretimine de (kıyma, kuşbaşı, köfte vs) başlanmış ve toplu tüketim kanalında kalitemizle yakaladığımız başarımızı perakende alanında da yakalayabilmek için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

  Güvenilir marka olma çabasının uzun ve zorlu bir yol olduğunu ve süreklilik gerektirdiğini biliyoruz ve bunun için yatırımlarımızı kesmeden büyümeye ve sürekli yenilenmeye devam ediyoruz. Takip eden değil takip edilen bir marka olup, oluşturduğumuz değerlerle gıda sektörüne yeni bir soluk katabilmek adına müşterilerimiz beklentilerini anlayıp buna yönelik ürünler üretebilen bir marka olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

  Tüm bu zorlu rekabet ve piyasa koşulları içerisinde her zaman bizim yanımızda olan müşterilerimize, tedarikçilerimize ve elbette çalışanlarımıza teşekkür ederiz.